Sorry, this entry is only available in Estonian.

Juureravi

Juureravi ehk endodontiline ravi on hamba sisemuse ravi. Selleks, et aru saada, mis on juureravi, tuleb tunda hamba ehitust: hamba sees, emaili ja dentiini all, asub pehme kude – hambapulp. Pulp koosneb veresoontest, närvikiududest ja sidekoest, ulatub hambakrooni ülemisest osast juuretippudeni ning on seotud juurt ümbritsevate kudedega.

Juureravi osutub üldjuhul vajalikuks, kui hambapulbis tekib põletik. Põletiku tekke põhjusteks võib olla sügav kaaries, korduv hambaravi, hambamurd või hoopiski mõrad. Hambanärv on väga tundlik ning isegi kui hamba murdu või mõra pole näha võib hambanärv saada viga ja hakata valutama. Kui hammas jääb pikalt ravita, tekitab see suurt valu ning aja jooksul põletik levib. Kui põletik on juba hamba juuretipus tekib turse ning on oht abstsessi tekkeks, mis on juba nähtav hamba ümber igemel ja halvimal juhul ka näol.

Juureravi sümptomid

Hammas võib juureravi vajada, kui on pikemat aega valutanud ja see valu on võrreldes varasemate valudega tugevam. Lisaks muutub hakkamas tundlikumaks, nii külmale kui ka kuumale. Hamba katsumisel või söömise ajal mälumisel on hammas hell. Kui ige või põsk on juba paistes ning turses on see märk sellest, et on põletik ja hammas vajab juureravi. Kui on ka olukordi, kus sümptomid juureraviks puuduvaid, kuid kontrollis käies selgub, et hammas on haige. Soovitame käia hambaarsti juures kontrollis vähemalt kord aastas.

Juureravi protseduur

Kui on selgunud, et hammas vajab juureravi eemaldab hambaarst põletikulise hambanärvi, puhastab hamba juurekanalid ning viimase sammuna täidab ja sulgeb kanaliruumi. Kui juureravi on lõpetatud on vajalik hammas taastada täidisega või krooniga, et hammas saaks täita jälle on funktsioone.

Mõnel juhul alustatakse juureravi selleks, et leevendada hambanärvi põletikust tekkinud hambavalu. Sellisel juhul kasutatakse juureravi käigus lokaalset tuimestust ning kogu juurevai vältel patsient valu ei tunne, kuid vahel on see paratamatu. Pärast juureravi lõpetamist võib esimestel päevadel hammas olla tundlik ning valutada, kuid see valu möödub paari päeva jooksul. Vajadusel soovitame võtta käsimüügist valuvaigistit, et vähendada ebamugavust. Rõhutame, et hambavalu on mööduv, kui hammas valutab edasi pikalt, siis tuleb arsti juurde tagasi pöörduda ning hammas uuesti üle vaadata.

Juureravi hinnad

Juureravi hind sõltub eelkõige ravitavast hambast ning sellest, kas tegemist on esmase või ümberraviga. Tagumised hambad on anatoomialt keerukamad, seega on ka nende juureravi pikem ja kallim. Samuti mõjutab teenuse hinda hambaarsti külastuste arv. Mida keerulisem on ravi, seda rohkem kulub visiite. Kuid hamba juureravi ja sellele järgnev taastamine on siiski alati soodsam kui hamba eemaldamine ning asendamine tehisjuure ehk implantaadi + krooni või sildproteesiga. Oluline on meeles pidada, et kõiki hambaid siiski pole võimalik “päästa”, kuid selleks on vajalik hambaarsti konsultatsioon.

Juureravi broneerimine

Meie sõbralik ja professionaalne meeskond aitab teid kaasaegse tehnikaga sisustatud hambaravi kliinikus Tallinna südalinnas erinevate hambamurede korral. Meie eesmärgiks on muuta patsientide külastus meeldivaks ja mugavaks, pakkudes parimat hambaravi teenust.

Meie kõikide hambaravi teenustega saab tutvuda ning juureravi aja saab mugavalt broneerida veebilehe kaudu.