Hambaravi

Hambaravi on muutunud tänapäeval mugavaks ja valutuks. Moodsad meditsiinivahendid ja tööriistad muudavad hambaarsti juures käigu meeldivaks protseduuriks, kus ei pea tundma valu ega suurt ebamugavust. Kõrgtasemel spetsialistid aitavad erinevate hammaste ja suuhügieen muredega, hambaravi teenust pakume nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Hambaravi teenused

Mikroravi hambakliinik pakub erinevaid hambaravi teenuseid, alustades hammaste parandamisest täidisega ning lõpetades keerulisema suukirurgijaga.

 

Meie hambakliinikus on võimalus kontrollida hammaste tervist ning konsulteerida erinevate hambahaiguste ennetuse teemade üle. Pakume parimat kaasaegset ning kvaliteetset teenust- hambaravi, juureravi, suukirurgia, proteesimis teenust ning esteetilise hambaravi teenuseid. Koos hambaraviga pakume alati ka täpset diagnostikat, mida on võimalik meie hambakliinikus toestada koos röntgenpiltidega.

Hammaste ravi

Kõige klassikalisem hambaravi ehk kaariese ravi seisneb kahjustunud hambakoe eemaldamises ja defektse koha täitmises täidismaterjaliga. Hamba täidismaterjale on mitmeid ning võimalik on pakkuda erinevaid ravivõimalusi ja ravimeetodeid erinevates hinnaklassides, sõltuvalt defekti suurusest ja asukohast.

 

Hammaste täidismaterjaline kasutatakse tänapäeval:

 

  1. klaasionomeer tsementi
  2. komposiit materjali
  3. kulda ja portselani

 

Esimesed kaks täidismaterjali saab paigaldada otse hambaarsti juures visiidil, kui kolmanda variandi jaoks on vajalik mitmekordne hambaarsti külastus, sest täidis valmistatakse hambalaboris.

Hambaravi- klaasionomeer

Klaasionomeer on hambaravi täidismaterjalide üks liik, mida kasutatakse peamiselt lastel piimahammaste ja täiskasvanutel igemeserva juures asetsevate kahjustuste raviks. See täidis on bioloogiliselt hambasõbralik, kuid rabe ja kiiresti kuluv, mistõttu ei sobi suureks mälumispinna täidiseks, kuna ei ole piisavalt vastupidav.

Hambaravi- komposiittäidised

Komposiit on hammaste täidismaterjalide üks liik, mida kasutatakse eelkõige nähtavate hammaste ehk esihammaste, kuid tänapäeval üha enam ka tagumiste hammaste raviks.

 

Komposiiti kõvastatakse hambal ultraviolettvalguse abil ning täidist polümeriseeritakse väikeste osade kaupa, et vältida hambal kootumist. Komposiit kinnitub hamba külge erilise sidusaine abil ning komposiit võimaldab soovi korral muuta hamba kuju ja värvi.

Hambaravi- kullast, komposiidist ja portselanist panused

Kullast, komposiidist või portselanist täidiste valmistamiseks puuritakse hambast välja vana täidis ja kaariese poolt kahjustatud pehmenenud hambakude. Tekkinud hambaauk prepareeritakse õigekujuliseks, mille järel võetakse sellest jäljend. Selle jäljendi järgi valmistab hambatehnik laboris hambaauku täpselt istuva täidise, mille hambaarst kinnitab hambasse. Keraamilisest massist täidis tehakse täpselt hamba värvi ja sobib seega nähtavale kohale.

Hambalaboris valmistatud täidised on tunduvalt kallimad tavalistest hambaarsti vastuvõtul valmistatavatest, kuid on eelpool mainitutest parema vastupidavuse ja väljanägemisega. Panusega võib parandada ka esihamba häirivat värvi või kuju – selleks kasutatakse tavaliselt laminaate.

Hambaravi broneerimine

Meie sõbralik ja professionaalne meeskond aitab teid kaasaegse tehnikaga sisustatud hambaravi kliinikus Tallinna südalinnas erinevate hambamurede korral. Meie eesmärgiks on muuta patsientide külastus meeldivaks ja mugavaks, pakkudes parimat hambaravi teenust.

 

Meie kõikide hambaravi teenustega saab tutvuda ning aja saab mugavalt broneerida veebilehe kaudu.